Gminny Ośrodek Kultury

Posiadane przez gminę wysokie walory przyrodnicze dają możliwość rozwoju szeroko rozumianej turystyki, zarówno pobytowej, jak i kwalifikowanej. Centrum turystyki w gminie jest zlokalizowany nad Jeziorem Dużym w Lubaszu, teren zarządza Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu.

Na bazę noclegową nad jeziorem, składa się 44 miejsc w domkach campingowych o różnym standardzie, ponadto na terenie ośrodka nad jeziorem w kwaterach prywatnych do dyspozycji gości jest 15 miejsc. Nad jeziorem znajduje sie również pole campingowe (namiotowe), na którym znajduje sie 150 miejsc z pełnym zapleczem socjalnym. Pole to stanowi idealne miejsce dla miłośników karawaningu. Tereny nad jeziorem oferują turystom bogatą bazą rekreacyjną i sportową. Znajdują się tutaj korty tenisowe, boiska do gry w siatkówkę, piłke nożną, koszykówkę, piłkę plażową, skatepark a także malownicze trasy biegowe i rowerowe.

Wypoczywając tutaj można również skorzystać z bogatej oferty wypożyczalni sprzętu sportowego i wodnego.

Przy jeziorze znajduje się strzeżone kąpielisko z pomostem oraz zjeżdżalnią wodną. Niedaleko jeziora zlokalizowany jest amfiteatr, gdzie odbywa się większość imprez sportowych i kulturalnych, między innymi: Dni Lubasza, plenery artystyczne, itp. Jest tutaj także stołówka oferująca w sezonie letnim pełne wyżywienie, kawiarnia, plac zabaw dla dzieci, punkty gastronomiczne oraz miejsca parkingowe.

Gminny Ośrodek Kultury organizuje:

  • wczasy,
  • obozy,
  • kolonie,
  • przyjęcia rodzinne i okolicznościowe,
  • zloty,
  • pikniki,
  • festyny oraz wszelkie imprezy zlecone.

Wszystkich zainteresowanych odpoczynkiem w spokojnej okolicy, nad brzegiem pięknego jeziora, wśród lasów serdecznie zapraszamy.

Gminny Ośrodek Kultury 

ul. Kościelna 4, 64-720 Lubasz

tel./fax. (67) 2557317
strona: http://www.gok-lubasz.pl
e-mail: gok-lubasz@wp.pl