Listopad – czas zadumy i wspomnień w Kruczu

05 gru, 2012 Gmina Lubasz

„Listopad – czas zadumy i wspomnień” – pod takim hasłem postanowiliśmy zorganizować na Sali w Kruczu wieczór poetycko – muzyczny dla lokalnej społeczności.

I tak oto spotkaliśmy się pewnego listopadowego popołudnia, aby na chwilę zatrzymać się i wspomnieć tych, których już nie ma wśród nas.

W myśl owego cytatu „Listopad – liść opadł”,  na naszej scenie pojawiło się  pełno oznak  tejże pory roku – czerwone jabłka, kolorowe liście, a  także  przydrożne krzyże i dużo migocących płomyków  świec. Ta sceneria wprowadziła wszystkich zebranych w  jesienny, pełen zadumy  nastrój.

Montaż słowno-muzyczny (przygotowany pod opieką pań Jadwigi Stochaj i Jolanty Młynarskiej) rozpoczęliśmy od deszczowej  piosenki, której towarzyszyły kolorowe parasolki.  Kolejnym punktem uroczystości był taniec duszków w wykonaniu uczniów klasy I.  Prezentacje utworów lirycznych ubarwiła przepiękna gra dzieci na flażoletach. Pragnęliśmy w utworach muzycznych i poetyckich wspomnieć  nie tylko  poległych żołnierzy czy sławnych Polaków, ale przede wszystkim  tych, którzy wpisali się w historię naszej Małej Ojczyzny – Krucza. Wspominaliśmy wieloletniego dyrektora szkoły – Pana Stanisława Chwarścianka oraz nauczycielkę bezgranicznie oddaną swojej  pracy pedagogicznej – Panią Jolantę Rosińską. Ich najważniejsze momenty zapisane na  kartach kronik Publicznej Szkoły Podstawowej w Kruczu, przedstawiono w formie prezentacji multimedialnej,  jako wyraz naszej pamięci.

Zorganizowana uroczystość  przypomniała wszystkim, że świadomość przemijania może dać radość i spokój, że mamy jeszcze czas na dopełnienie życia wartościami dla nas cennym. Mamy nadzieję, że przeżyte chwile uświadomiły wszystkim zebranym gościom, jakim pięknym darem człowieka jest życie.

I. Filoda, J. Stochaj

Aktualności

O autorze

Malownicze położenie na skraju Puszczy Noteckiej, bogactwo wydm śródlądowych, pagórków, rynnowe jeziora i czystość już na początku wywołują przyjemne skojarzenia gości i mieszkańców... Więcej informacji w Menu>O gminie>Podstawowe informacje