Dni Lubasza.

13 sie, 2012 rzecznik

Przez trzy dni weekendu 10-12 sierpnia br. świętowaliśmy Dni Lubasza. Główną areną obchodów był jak zwykle lubaski amfiteatr i teren ośrodka wypoczynkowego, w ostatnim czasie zmieniony nie do poznania.

Nowe lub odnowione obiekty ośrodka  wraz atrakcjami: koncertami, zawodami sportowymi, wesołym miasteczkiem, dmuchanymi zamkami i stoiskami handlowymi, stanowiły szeroką ofertę dla mieszkańców oraz licznie przybywających w tym czasie do Lubasza  turystów.

Niestety pierwszy piątkowy dzień zepsuł deszcz padający bez przerwy, program został dość poważnie okrojony. Niektóre z zaplanowanych przez organizatorów występów przełożono na inny termin. Na początek zaprezentowały się zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lubaszu: zespoły śpiewacze „Borówczanki” i „Lubaszanki” oraz zespół taneczny „Chili”. Potem Agencja Artystyczna  „miaArtistica” przy akompaniamencie zespołu muzycznego „No i Co,” przybyłe mimo deszczu dzieci wraz z rodzicami zgromadziła wokół sceny, przeprowadzając konkursy z nagrodami i  pokazy.

 

Zumba, badminton i siatkówka plażowa

Drugi dzień obchodów, przebiegł, za to, bez zakłóceń, a teren ośrodka wypełniły tłumy ludzi. Jedni słuchali muzyki płynącej ze sceny inni bawili się w wesołym miasteczku lub korzystali z ustawionych w pobliżu sceny stoisk.

Tegoroczne Dni Lubasza obfitowały w akcenty sportowe. Obok tradycyjnego Turnieju Piłki Siatkowej Plażowej, odbyły się rozgrywki Par w Badmintona, nauka zumby przy plaży oraz bieg dookoła Jeziora Dużego w ramach akcji Lubasz Biega, a w trakcie koncertu galowego rozlosowano grupy na przyszłotygodniowy III Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Czaruś Cup. Rozgrywkom siatkarzy towarzyszyły nie lada emocje. Nie zabrakło par z Chodzieży, Piły, Czarnkowa. Pula nagród finansowych wyniosła kilkaset złotych. Ostatecznie najlepsi okazali się Michał Świergosz i Marcin Tecław, drugie miejsce przypadło parze z Gminy Lubasz Szymon Kubiś, Mateusz Wieczorek, a ostatnie miejsce na podium zajęli Jakub Balewski i Maciej Cichowicz.

 

Zwycięzcy otrzymali  z rąk Wójta Gminy Lubasz Zbigniewa Jahnsa puchary oraz nagrody pieniężne.

 

Podobną formułę miał Turniej Par w Badmintona, z konieczności rozegrany na hali. Wśród ośmiu duetów damsko-męskich bezkonkurencyjni okazali się Dawid Geremek i Marlena Stachowska, a drugie miejsce przypadło w udziale Sylwii i Mirosławowi Budajom. Spotkania na parkiecie hali były bardzo napięte, bo nagrodami dla duetów były bilety do kina Helios w Pile. Szaleństwem na plaży nazwać można warsztaty zumby, w których przez blisko półtorej godziny uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Ciekawym akcentem był bieg dookoła jeziora. Najlepszy czas uzyskał Przemysław Klimasek, a 19 minut i 17 sekund, to rekord ponad pięciokilometrowej trasy. Drugie miejsce zajął Daniel Łusiewicz, a trzecie Mateusz Nadolny. Wśród pań najszybsza była Katarzyna Macyszyn, wyprzedzając Ilonę Kaczmarek i Darię Klause. Biegowi głównemu towarzyszyła również rywalizacja na krótszych dystansach dla dzieci i młodzieży. Ostatnim akcentem sportowym było losowanie grup na turniej Czaruś Cup. W tegorocznej rywalizacji tradycyjnie juz nie zabraknie Lecha, Warty Poznań i Unionu Berlin. Nie jest zatem niespodzianką, iż w wyniku losowania chłopcy z Lubasza, Czarnkowa, Krzyża, Trzcianki zmierzą się z najlepszymi zespołami w Wielkopolsce. Kolejne emocje sportowe zatem w Lubaszu juz za tydzień.

Wieczorem na scenie amfiteatru jako pierwszy wystąpił czarnkowski zespół rockowy „Dwa,65”, który rozgrzał atmosferę. Zaraz potem zabrzmiały dżwięki bluesowo-rockowego zespołu „HARLEM”.

Po dużej dawce rocka na scenie pojawili się tańczący wokaliści zespołu  disco-polo „MAXEL”, którzy swoim przebojem „Lekcja miłości”  rozbawili cały amfiteatr.  Impreza zakończyła się już po północy.

 

Atrakcje dla dzieci

 

Trzeci dzień był atrakcją głównie dla dzieci, w amfiteatrze wystąpił teatr z przedstawieniem pt. „Bajka o królewnie czarodziejce”. Ale zanim dzieci przeniosły się w świat baśni, przed sceną amfiteatru strażacy  z jednostki OSP w Lubaszu dali pokaz ratownictwa pożarowego.

Największe przeboje polskiej i zagranicznej sceny muzycznej zaprezentował zespół „FIRE ICE” z Poznania. Po rozlosowaniu nagród ufundowanych przez sponsorów zaprezentował się duet „Daniel i Iwona” , który swym włoskim repertuarem zdołał mimo późnej pory utrzymać uwagę widowni.

Ostatnią godzinę niedzielnego koncertu wypełniła muzyka dyskotekowa, przy której doskonale bawiła się młodzież. Grał poznański „DJ eQz”.

 

W tym roku imprezy wsparli finansowo lub w postaci nagród rzeczowych następujący sponsorzy:  

 

 

Bank Spółdzielczy w Czarnkowie z  Oddziałem w Lubaszu,

PLASTMET Lubasz,

SERVIGUM Lubasz,

LIDER (AVANS) Czarnków,

Zajazd METEOR Lubasz,

Nadleśnictwo Krucz,

CELICO Czarnków,

ORANGE Czarnków,

Sklep Jarosław Koplin Lubasz,

Kwiaciarnia MAGNOLIA Lubasz,

Sklep Elektryczny Justyna Krotecka Lubasz, „

Druk-Komp”  Czarnków.

 

Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc, która przyczyniła się do wzbogacenia oferty tegorocznych Dni Lubasza.

 

 

S. Magdziarz

S. Szwed

Aktualności

O autorze

Autor nie podał jeszcze informacji o sobie.