Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Gminie Lubasz

20 paź, 2015 Andrzej
W dniu 16 października w Zajeździe Meteor w Lubaszu odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej gminie. Na uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej Wójt Gminy Lubasz zaprosił wszystkich pedagogów, pracowników obsługi oraz emerytów z terenu naszej gminy. W spotkaniu wzięli udział: Żaneta Andrzejewska – Przewodnicząca Rady Gminy Lubaszu, Marcin Filoda – Wójt Gminny Lubasz, Grażyna Graj – Sekretarz Gminy, Magdalena Janc – Węglewska – Przewodnicząca Komisja Zdrowia, Oświaty, Kultury i Spraw Socjalnych, Marian – Mirek – radny Gminy Lubasz, dyrektorzy szkół, nauczyciele, pracownicy obsługi szkół, emeryci oraz pracownicy samorządowi zajmujący się oświatą.
Wójt Gminy serdecznie przywitał wszystkich zaproszonych gości. Złożył podziękowania dyrektorom szkół, nauczycielom za codzienna pracę i trud związany z nauczaniem dzieci i młodzieży. Praca nauczycieli jest nie tylko pracą ale i swoistą misją. Życzył aby nauczyciele czerpali satysfakcję i radość z pracy. Wójt podziękował wszystkim, którzy nie pracują w zawodzie nauczyciela, ich praca jest bardzo ważna dla prawidłowego funkcjonowania placówek oświatowych. Podziękowania skierowane zostały także do emerytów. Wyrazem podziękowań były kwiaty, które zostały tego dnia wręczone.
Dzień Edukacji Narodowej to doskonały moment na wyróżnienie nauczycieli oraz wręczenie im nominacji na wyższy stopień awansu zawodowego. Nagrody otrzymali: Marcin Wicher i Agnieszka Wieczorek z Gimnazjum z Lubasza, Karol Bak i Mirosława Jahns ze Szkoły Podstawowej z Lubasza, Barbara Kaniewska ze Szkoły Podstawowej z Jędrzejewa, Jolanta Zmyślona – Dyrektor Szkoły Podstawowej z Miłkowa, Iga Kozera ze Szkoły Podstawowej z Miłkowa, Aleksandra Bielejewska ze Szkoły Podstawowej z Krucza, Justyna Oborska i Ilona Kępa z Przedszkola Bajka. Dokumenty świadczące o uzyskaniu kolejnego stopnia awansu nauczycielskiego odebrali: Paulina Zawadzka i Monika Stochaj – Górzna z Przedszkola Bajka oraz Aleksandra Bielejewska ze Szkoły Podstawowej z Krucza. Wszystkim gratulujemy.
Po części oficjalnej wystąpił zespół „Jan Boys” z Chodzieży, który zaśpiewał zebranym stare   i nowsze polskie piosenki, włączając przy tym do śpiewu i wspólnej zabawy zebranych. Obchody tego święta zakończył poczęstunek i zabawa taneczna.
Andrzej Łusiewicz i Ryszard Bilski
Aktualności

O autorze

Autor nie podał jeszcze informacji o sobie.